Home Historie personalia Herders in onze parochie

Gebruikers menu

Secretariaat

Parochiecentrum
H. Cornelius
Kerkstraat 27
6021 CH Budel

Pastoor Ton Sip
 0495 491215


Secretariaat
0495 499204
e-mail:
info@
corneliusparochiecranendonck.nl

Koster: vacature 
0495-491215

Aangepaste openingstijden secretariaat:

Maandag van 9 tot 12 uur

Woensdag van 9 tot 12 uur

Vrijdag van 9 tot 12 uur

Rek. Nummers: 

NL77RABO0109581024 Budel,

NL08RABO0109581490 Budel-schoot,

 

NL74RABO0109599896 Budel Dorplein,

NL90RABO0147901707 Soerendonk,

NL76RABO0130705993 Maarheeze.

 

 

 

 
Herders in onze parochie

Sinds 1900

 

Door de eeuwen heen zijn er vele pastoors en kapelaans in onze parochie actief geweest. In het boek van Winkelmolen (1960) is een opsomming gegeven op blz 328-331. We beperken ons in deze site door te beginnen bij de bouwpastoor (Th. van Bergen) van onze kerk. De gegevens na 1960 zijn aangeleverd door onze huidige pastoor Johan Roes. Zie herders Onze Lieve Vrouw Visitatie. Daarnaast heeft onze parochie ook een aantal geestelijken voortgebracht.

 

 

 

Th. van Bergen, geboren te Oss 8 feb 1847,
priester gewijd 3 juni 1871,
Pastoor te Budel 23 jan 1891.
Overleden 5 april 1904.


benoemde kapelaans
1898-1903  Petrus M.A. van de Loo Æpastoor  Batenburg (+1929)
1903-1908  Johannes M. Rovers Ærector Oerle

F.B. van Baars, geboren te Deurne 8 nov 1859,
priester gewijd 30 mei 1885,
kapelaan te Bladel, Balgoy, Son, Uden,
Pastoor te Budel 16 april 1904,
Deken van dekanaat Geldrop 4 aug 1922,
Officier in de orde van Oranje Nassau 1925.
Overleden 17 juni 1927

benoemde kapelaans
1907-1911   Ant. van de Broek 2e kap. Ækapelaan Asten Æpastoor DeurneÆrektor St. Jos. gesticht te Leeuwen-Boven (+1936)
1908-1916   Bartholomeus J.J. de Wit Æpastoor Bergeyk-'t Hof (+1935)
1911-1916   Karel J. Aarts 2e kap.
1916-1919   Karel J. Aarts kapelaan Ækapelaan Asten Æpastoor Balgoy (+1958)
1919-1921   Rudolf J. Dekkers 2e kap. Ækapelaan Oss Æpastoor Leeuwen-Boven
1921-1929   Mart. J. de Bont kapelaan Æpastoor Zeelst (+1941, Eindhoven)
1921-1926   Joh. Rogier van Rooij 2e kap Ækapelaan Goirle Æpastoor Rijkevoort (+1959)
1926-1929   Jos. G.M. Verbunt 2e kap

H.A. van Lieshout, geboren te Boxtel 5 jan 1881,
priester gewijd 17 juni 1905,
prof. klein seminarie St. M. 16 nov 1906,
Pastoor te Budel 30 juni 1927 tot 31 dec 1931,
eervol ontslag wegens gezondheidsredenen.
Overleden 25 oktober 1933

benoemde kapelaans
1929-1930   Jos. G.M. Verbunt kapelaan
1929-1931   J.C. Brekelmans 2e kap.
1930-1931   Joh. P.J.M. Sanders kapelaan Ækapelaan Gemert Æpastoor Groot-Linden(1935-1939) Æpastoor Oijen (1939-+1951)
1931-1936   J.C. Brekelmans kapelaan Ærektor Best Æpastoor Handel
1931-1934   Albertus Timmers 2e kap. Ækapelaan Leende Æpastoor Helenaveen

A.A.M. Panis, geboren te Dongen 1886,
priester gewijd
o.a. kapelaan te Oss
Pastoor te Budel 1? jan 1932
Overleden 1963

benoemde kapelaans
1934-1935   Norb. A. Bijnen 2e kap, overleden in Amsterdam
1935-1938   Jos.J. Verrijt 2e kap. Ækapelaan Helmond Ærektor Vught Ærektor Veldhoven Æpastoor (1959) Haaren. Emeritaat .... (+2007, Haaren)
1936-1941   Hendricus Swinkels kapelaanÆpastoor Olland
1938-1942   Ger.J.D. Renders 2e kap. Ækapelaan Geldrop Æpastoor Valkenswaard
1941-1944   Christ. J. Verhoeven kapelaan Æ kapelaan Eindhoven Æpastoor Boerdonk Æpastoor Bergeyk 't Loo. Emeritaat 1973 (+1994, Westerhoven)
1942-1944   Andreas J. Verstijnen
1944-1948   Ger. A.A.M. Remmen
1948-1949   Joh. C.A. Beex
1949-1952   Henr. M. van Weert
1950-1954   Mart. J. Vos
1952-1954   Barthelomeus J.J. Verhagen
1954-1956   Ludovicus A.W. de Rooij
1955-1956   Simon J. Sleegers
1956-1959   Carolus M. de Vries
1957-1965   Ant. Reijmer
1959-1961   H. Scheepers
1961-1965   L. van Grootel

L. Verhoeven,
priester gewijd
Pastoor te Budel 1963
Overleden 1965

E. van de Heuvel
priester gewijd 1941?
Pastoor te Budel 1965
Overleden 1985

benoemde kapelaans
1965-1968   J. Boers
1965-1974   J. Schepers
1968-1970   P. de Kroon
1970-1984   A. van Stiphout
1974-1987   Piet Maas (+1987)
1975-1975   P. Konijn

J. Roes
priester gewijd   14 februari 1965
Pastoor te Budel 11 januari 1986 (+11-9-2010)

benoemde kapelaans
1987-1988   P. Swinkels (+1994)
1988-1991   J. Roothans

F. Spooren
Pastoor te Budel   Waarnemend 1 augustus 2010  - 1 mei 2011
                          Benoemd per 1 mei 2011- 1 januari 2014

H. v.d. Donk
Kapelaan te Budel 1 januari 2014 - 1 januari 2016

T. Sip
Pastoor 2016-

 

 

Afgelopen Periode

Eerste Communie 2018 en het Vormsel
149
vormselmis 2018-0882